XSPORT розповідає про всі чемпіонати світу за участю збірної України

Весна 2020 го року через пандемію коронавіруса залишила вболівальників у тому числі і без міжнародного хокею. Збірна України під керівництвом Сергія Вітера так і залишилася з одним офіційним турніром в сезоні-2019/2020, програвши олімпійську кваліфікацію в Казахстані. Наш чемпіонат світу в Дивізіоні ІВ, як і всі інші турніри включаючи і елітний, скасували.

 

У новий сезон-2020/2021 українська збірна увійде на найнижчому за свою історію 26-му місці в рейтингу Міжнародної федерації хокею та все в тому ж Дивізіоні IB.

У найближчі дні на сайті XSPORT.ua в невеликому циклі публікацій всі вболівальники можуть згадати всі світові першості української команди.

Перший матеріал буде присвячений першим рокам існування збірної України і її шляху в число кращих хокейних збірних планети. Ми охопимо період з 1992-го по 1998-й роки.

То були часи, коли ще не існувало рейтингу IIHF, а система світових чемпіонатів була зовсім іншою. Після прочитання цього тексту молоді вболівальники зрозуміють, чому любителі хокею зі стажем і до цього дня постійно вживають словосполучення «група А» або «група Б», коли міркують про виступи національних збірних.

Збірна України з хокею зіграла свій перший офіційний матч наприкінці 1992-го року. В рамках кваліфікаційного турніру до чемпіонату світу в групі С в Мінську «синьо-жовті» змагалися з командою Казахстану (4:5). Потім була гра з Білоруссю (4:1) і вихід на турнір в словенському Бледі, який проходив вже в березні 1993-го.

Першу шайбу збірної в офіційних турнірах в матчі з казахстанцями закинув тоді захисник, а сьогодні головний тренер ХК «Кременчук» Олександр Савицький:

«Мені пощастило забити перший гол збірної України. Трохи курйозний, кінцем ключки - неймовірний гол! Мені було дуже приємно відзначитися тоді».

Програвши і вигравши, збірна України при рівності очок з Казахстаном і Білоруссю зайняла перше місце в групі і пройшла на чемпіонат світу в групі С.

Кваліфікаційний турнір ЧС-1993 року в групі С (Мінськ, Білорусь, 6-8.11.1992):

Результати матчів

Казахстан - Україна 5:4

Білорусь - Україна 1:4

Білорусь - Казахстан 3:1

Турнірне становище

1. Україна 2 гри, 2 очка

2. Казахстан 2, 2

3. Білорусь 2, 2

Читати більше та слідкувати на сайті XSPORT

Нагадаємо, що національна команда України останній раз здобувала перемогу на Чемпіонатах світу у 2016 році під керівництвом головного менеджера збірної Сергія Мазура та головного тренера Олександра Савицького. А у сладі українців було 7 гравців ХК "Кременчук"!