Руслан Федотенко: «На кордоні кажуть «Тобі потрібно назад в Україну летіти»

Дворазовий володар Кубка Стенлі Руслан Федотенко поділився спогадами про початок своєї кар'єри в НХЛ.

 

«Говорили, що мене можуть вибрати на драфті. «Ванкувер» говорив, що забере мене в третьому раунді, в «Сент-Луїсі» сказали, що в п'ятому. Драфт пройшов, а ніхто нікуди не забрав.

Перед драфтом агент говорив, що пив пиво з генменеджеру «Кенакс», і мене 100% заберуть в третьому раунді, немає проблем, такий гравець їм потрібен. Для європейця я багато грав в силовий хокей. Але не драфтанулі.

Не знав, що і як [далі] - у юніорів грати не можна. «Сент-Луїс» запропонував приїхати в головний тренувальний табір, а «Ванкувер» покликав до табору новачків. Потім ще отримав пропозицію від "Філадельфії".

У той час я був в Канаді, канадська і американська візи закінчилися. Агент каже: «Їдь в Ванкувер, тобі навіть не треба перетинати кордон». А я був трохи злий на них. Вони ж мені обіцяли гори. Кажу: «Я б поїхав в «Філадельфію». Агент відповідає: «Вони забіяк беруть. У них силова команда. І ми не знаємо, пройдеш ти митницю».

Я думав, а в «Філадельфії» сказали, що п'ять тисяч і дадуть, щоб я приїхав. Для мене в той час це було як мільярди. Перетинаю кордон, мене гальмують. Візи немає. Я кажу, що їду на запрошення. А вони відповідають: «Так, але це нелегально. Їдь назад в Канаду». А інший каже: «Тебе в Канаду не пустять, у тебе і канадська віза закінчилася. Тобі потрібно назад в Україну летіти».

У мене квитка немає, нічого немає. Мені потрібно бути в Філадельфії через два дні. На півтори години я там застряг. Чи не знали, що зі мною робити. Потім сказали: «Добре, ми у тебе паспорт забираємо, їдь до Філадельфії. Після цього повертайся в Омаху забрати його». Якби не пропустили, я б [зараз], напевно, десь в Києві був», - сказав Федотенко Sports.ru.

37-річний уродженець Києва провів в НХЛ 11 сезонів, починаючи з 2000 року, коли він в якості вільного агента став гравцем "Філадельфія Флайєрс". Він двічі виграв Кубок Стенлі - в 2004 році з "Тампа Бей Лайтнінг" і в 2009 році з "Піттсбург Пінгвінз". Крім цих клубів, Федотенко виступав в НХЛ за "Нью-Йорк Айлендерс" і "Нью-Йорк Рейнджерс".

Фото: СПОРТАРЕНА