На екранах України з 3 грудня вийде фільм про українців в НХЛ «Юкі» (відео)

Назвою документального фільму «Юкі» стало слово, яким прийнято було називати гравців НХЛ українського походження.

 

Сценарій написав Микола Васильков, а режисером став Володимир Мула. Інформацію про прославлених співвітчизників шукали в міжнародних архівах, а також під час розмов із зірками хокею. Проект був в числі переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно. Зйомки тривали три роки і проходили в Канаді, Сполучених Штатах, Білорусі та Україні.

У фільмі ви побачити та почуєте інтерв’ю про легендарних українських хокеїстів в НХЛ та багаторазових володарів Кубку Стенлі: Уейна Грецькі, Террі Савчука, Ореста Кіндрачука, Еріка Нестеренко, Джоні Буцика, Руслана Федотенко та багато інших, що у різні епохи здобували світову славу за океаном.

«Ми записали унікальних людей. Раніше на тему українства вони не говорили, хоча мають наше коріння. В інтернеті є багато інформації про їхнє походження - українське, польське, білоруське. Ми приїжджали до наших героїв, яким уже понад 80 років. Вони самі все підтверджували. Розуміють українську мову, хоча говорять кепсько. Спілкувалися нею ще в дитинстві. Для них українська була перша», - розповідає режисер.

Володимир Мула шукав своїх героїв у більш як 10 містах США і Канади. «Одного разу їхали два з половиною дні автомобілем із Нью-Йорка у штат Колорадо. А потім поверталися назад, щоб встигнути на літак. До батька найкращого бомбардира за всю історію НХЛ Вейна Грецкі ми взагалі одразу приїхали додому. По-іншому ніяк не вдавалося на нього вийти. Два номери телефонів, що я дістав, не відповідали. І ми застали його вдома тільки за третім разом», - каже журналіст.

Уперше у родині канадців українського походження Грецкі, з якої вийшов найкращий хокеїст в історії Вейн Грецкі, Володимир Мула був перед Різдвом. «Ялинка перед будинком світиться, а вдома нікого немає. Поговорив із сусідами, які підтвердили, що він тут живе. Коли ми приїхали втретє, то він якраз сідав у машину. Мені буквально довелося витягнути його з авто й розповісти, хто ми і чого хочемо. Він такий: "Вау, Україна!" Волтер Грецкі - чуйна людина і перейнявся нашою історією. Скасував плани і пустив нас у дім. Перед різдвяними святами він їздив по дитячих будинках із подарунками і сувенірами», - розповів режисер, повідомляє WWW.UA.TRIBUNA.COM.

Неймовірні розповіді легенд NHL, чий приклад надихає світ! Настав час пишатися ними і на їхній рідній землі - в Україні.

Тривалість фільму «Юкі» 90 хвилин. Реальні історії перемог вільних українців! Дивіться у кіно 3 грудня.

 #Юкі

Foto youtube.com