Зимова Універсіада-2021 пройде 11-21 грудня в Швейцарії

Швейцарія прийме зимову Універсіаду-2021 з 11 по 21 грудня 2021 року. Таке рішення затвердив виконавчий комітет Міжнародної федерації університетського спорту (FISU).

Нагадаємо, що збірна України по хокею вигравала Універсіаду в 1999 році, перемігші в словацькому Попраді при переповнених трибунах господарів турніру в драматичному фіналі по булітах 4:3Б (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0). Цікаво, що у тому році також національна та молодіжні українські збірні вперше пробилися до Топ-дивізіонів Чемпіонатів світу, після чого розпочався найкращий час вітчизняного хокею в її історії, коли наша команда дев’ять сезонів поспіль грала серед найсильніших збірних світу. У 2001 році наша хокейна команда на Універсіаді у Польщі ставала бронзовим призером.

Наприкінці червня Оргкомітет Зимової Універсіади-2021 надав запрошеним представникам делегацій-учасників оновлену інформацію про поточний стан підготовки на віртуальному засіданні. Були запрошені керівники делегацій-учасниць. Близько 150 людей з усього світу взяли участь у першій частині зустрічі глав делегацій зимової Універсіади-2021. Оргкомітет проінформував керівників усіх делегацій-учасниць про поточний стан підготовки, повідомляє сайт winteruniversiade2021.

Очікування події є великим, як зазначив Леонц Едер, виконуючий обов'язки президента Міжнародної університетської федерації спорту FISU, у своєму вступному слові: «Менш ніж за півроку світ зійдеться в Центральній Швейцарії та на Грані, щоб відсвяткувати студентський спорт».

Урс Хункелер, керуючий директор заходу, додав: «Поточна ситуація щодо Covid-19 у Швейцарії є дуже перспективною. Кампанія вакцинації робить значний прогрес, і наша влада сигналізує про подальше зменшення захисних заходів».

Делегації також обговорювали теми медицини та антидопінгу, спорту, управління місцями проведення, транспортну систему, харчування та проживання. Більшість делегацій будуть розміщені у приймаючому місті Люцерн і поїдуть звідти до місць проведення змагань.

Друга частина зустрічі глав делегацій відбудеться на початку вересня 2021 року. Потім глави делегацій поїдуть до Центральної Швейцарії та Граубюнню, щоб побачити місця проведення змагань. До цього часу Оргкомітет та глави делегацій встигнуть продовжити підготовку до найважливіших подій у грудні 2021 року.

Нагадаємо, що у серпні минулого року організатори призупинили підготовку до 30-го за ліком події університетського спорту, спочатку запланованого на січень 2021 року та розглянули можливість його перенесення в зв'язку з пандемією коронавіруса. Тепер Універсіада відбудеться з 11 по 21 грудня 2021 року в Центральній Швейцарії і Ленцерхайді.

Додамо, що усього за всі роки українці у різних видах спорту вибороли на Універсіадах 29 золотих нагород, 27 – срібних, та 20 – бронзових.