Олександр Матерухін: «Не знаю, як на рахунок Макса Слиша, а я відчуваю, що ще хочу і можу»

Відомий форвард херсонського «Дніпра» Олександр Матерухін в інтерв'ю belarushockey.com розповів про свої плани на майбутнє та порівняв УХЛ з Екстралігою Білорусі:

 

Ви опинилися в клубі «Дніпро» (Херсон). Як виник цей варіант і не звали чи назад в Могилів?

- Були варіанти і в Білорусі, але я вирішив, що цей сезон вже дограю в Україні. Хотілося пограти під керівництвом Олега Тимченка, з яким я виступав в одній команді, коли він ще був хокеїстом, а також постаратися побитися за золоті медалі з Херсоном, але, на жаль, через коронавіруса все зупинилося. У будь-якому випадку це був хороший досвід. Я ні про що не шкодую.

- Якщо порівнювати «Донбас» і «Дніпро» з клубами білоруської Екстраліги, як думаєте, на якому б місці в нашому чемпіонаті вони були?

- Важко сказати. Якщо брати за складом і тренерському штабу, то десь в п'ятірці. Коли аналізував по ходу сезону, то були різні думки. В один час думав, що могли б бути і в трійці, потім, що в шістці. В цілому, точно б чемпіонат гірше не зробили, навпаки це було б навіть цікаво. Зрозуміло, що на лідируючих місцях українські клуби, швидше за все, не йшли, але билися б з усіма і були десь в серединці.

Тут ще один момент. Якби хлопці з українського чемпіонату грали в більш сильному чемпіонаті, то вони б додавали. У чемпіонаті України два-три команди на хорошому рівні, але з іншими у них прохідні матчі. В таких умовах важко прогресувати і рости.

- Плей-офф чемпіонату України (півфінали і фінал) буде дограний у вересні через загрозу поширення коронавіруса. Наскільки несподіваним стало таке рішення ліги?

- Я чув про це ще перед тим, як виїхав з Херсона. Чому б і ні? Це цікаво. Хокеїсти зберуться в липні, потренуються, а в вересні дограють за один місяць плей-офф, а потім стартує новий чемпіонат. Не знаю, такого, напевно, ще ніде не було, але думаю, що це точно не зіпсує чемпіонат. Грубо кажучи, це буде щось типу Кубка Салея, але в форматі чемпіонату.

- Вам надійшла пропозиція залишитися в Херсоні і на наступний сезон?

- Переговорів ніяких не велося, а якби і надійшла пропозиція, то хто знає (посміхається).

- Чи є ймовірність того, що повернетеся в «Могильов» в найближчій майбутньому або це виключено?

- Я не виключаємо цю можливість.

- Також свого часу ви говорили, що будете грати в хокей до сорока років. Чи означає це, що майбутній сезон стане для вас останнім в кар'єрі?

- Я відчуваю себе відмінно і не відчуваю, що все, вистачить. Тим більше є пропозиції, то чому б і ні?

- Загалом, як Максим Слиш закінчить, так і ви теж?

- Не знаю, як на рахунок Макса Слиша (посміхається) (прим. Слиш - капітан ХК «Кременчук» в сезоні 2016/17, минулий сезон провів у ХК "Могильов"), а я відчуваю, що ще хочу і можу. Тому не бачу причин завершати кар'єру.

- Як ви думаєте, якби «Донбас» до сих пір грав в КХЛ, то це б допомогло збірної України займати більш високе місце, ніж зараз?

- Якби «Донбас» грав в КХЛ, але всі інші українські команди були на тому ж рівні, як зараз, то, думаю нічим би це не допомогло. Виходило б 1-2 більш-менш сильні команди з 5-6 у внутрішньому чемпіонаті, плюс одна дружина в КХЛ, в якій не факт, що грали б хокеїсти з України. Було б заявлено п'ять українців за регламентом, тому що вони повинні бути, а решта легіонери.

Хоча дивлячись, з якого боку дивитися. Збірній України команда в КХЛ, швидше за все, б не допомогла, а ось для самих глядачів це було б класно.

Повне інтерв'ю читайте на belarushockey.com