Ми були дев'ятими на планеті! 9 сезонів збірної України в еліті світового хокею. Частина 2

Матеріал XSPORT присвячений 1999 - 2007 рр., коли збірна України відіграла в компанії канадців, росіян, шведів, фінів і чехів на дев'яти світових першостях. Ми зіграли внічию з Росією і США, програвали в одну шайбу грізної Канади з Мартіном Бродо в воротах, а ще - займали дев'яте місце серед найсильніших збірних планети. У ті роки за українську збірну грали головний тренер ХК "Кременчук" Олександр Савицький, дитячі тренери кременчуцьких команд Дмитро Христич та Денис Ісаєнко.

...Історична перша перемога в групі А була здобута впевнено - 4:0 в грі з японцями. Сталося це 6-го травня 1999 року.

Шайба, якій грали в тому матчі, зберігається у капітана «синьо-жовтих» Олександра Савицького:

 «Це була перша перемога збірної України в групі А. Коли вже гімн України грав, Саша Матвійчук під'їхав до суддів і забрав у них шайбу. Він вручив її мені, як капітану».

Та сама шайба!

Читати все

У першій частині спогадів про виступи національної збірної України на чемпіонат світу XSPORT охопив період з 1992 по 1998-й рр.: Від перших ігор «синьо-жовтих» у турнірах IIHF до завоювання путівки в еліту світового хокею.

Нагадаємо, що національна команда України останній раз здобувала перемогу на Чемпіонатах світу у 2016 році під керівництвом головного менеджера збірної Сергія Мазура та головного тренера Олександра Савицького. А у сладі українців було 7 гравців ХК "Кременчук"!