A+ R A-

Сыгранные мачи

Следующие матчи

Результаты

Капітан зб. Австрії Томас Раффль: На ЧС-2017 в Україні не було аутсайдерів

На чемпіонаті світу з хокею в дивізіоні 1А,що пройшов у Києві з 22 по 28 квітня, троє з шести найкращих гравців, за оцінками журналістів, – це представники EC Red Bull Salzburg. Звання найкращого воротаря отримав Бернхард Штаркбаум, захисника – Домінік Хайнріх. Найкращим нападником та найціннішим гравцем турніру було визнано капітана збірної Австрії Томаса Раффля. Ми дізналися у нього, в чому його ключ до перемоги.

Твій батько, дядько та брат – професійні хокеїсти. Яким було твоє дитинство?

Мій батько з 1978 по 1998 роки грав за команду Villacher SV. Я народився у 1986 році, а двома роками пізніше – мій брат Міхаель. Ми дуже рано почали грати в хокей, десь у віці чотирьох років. Грали в одній ланці. Часто не могли порозумітися і після кожної зміни завжди сильно сварилися. Також ми з братом часто відвідували ігри за участю батька. Хокеєм захоплювалися й усі наші друзі.

До 19 років я грав у рідному місті за команду Villacher SV. В 2005 році переїхав до Канади, де рік грав у юніорській лізі. Але повернувся до Villacher SV, де був до 2009 року. Потім два роки я грав у Швеції, після чого уклав контракт з EC Red Bull Salzburg. Щоби розвиватись, потрібно змінювати ліги та клуби. Без руху прогрес неможливий

В 2015 році мене запросили до Winnipeg Jets, але закріпитися у НХЛ не дали травми. Тому я знову повернувся до Red Bull.

Твій батько всю кар’єру провів у складі однієї команди – Villacher SV. В тебе колись були думки про те, щоб все життя грати за один клуб?

Я пишаюся кар’єрою свого батька. Але хокей відтоді змінився. Зараз для того, щоби розвиватись, потрібно змінювати ліги та клуби. Без руху прогрес неможливий.

Звичайно, гра за один клуб протягом усього життя достойна поваги. Але зараз це зробити достатньо важко.

Зараз ти граєш у складі EC Red Bull Salzburg. Разом з командою тричі ставав чемпіоном Австрії. В чому секрет вашого успіху?
Більшість гравців, що грають у Австрії, прагнуть потрапити до складу EC Red Bull Salzburg. Менеджмент, усі роботи всередині клубу, умови для підготовки та тренувань – все це у Red Bull спрямовано для того, щоб гравець зміг розкрити себе з найкращого боку. Саме це є запорукою гарного результату команди.

Два сезони ти провів в Північній Америці. Наскільки тамтешній рівень хокею відрізняється від європейського?
На жаль, більшість часу я провів на лаві запасних через травму. Перше, що хочу виділити – це аналітичну та стратегічну роботу тренерського складу. Вони працюють інакше, ніж у Європі. В НХЛ грають на менших майданчиках, а це означає, що швидкості там вищі. Більше уваги придивляється порозумінню та зіграності між гравцями та ланками. Попри травми, ігровий час в Канаді допоміг мені покращити реакцію та краще розуміти хокей.

Раффль та Комарек святкують чемпіонство з Red Bull
 
Раффль та Комарек святкують чемпіонство з Red Bull © GEPA pictures/Red Bull Content Pool

Твій брат Міхаель грає в НХЛ у складі Philadelphia Flyers. Наскільки ви різні як гравці?
Ми сильно відрізняємось за ігровими якостями. Брат більш технічний та універсальний, може діяти на будь-якій позиції. Саме ці якості відзначили боси Philadelphia Flyers, коли запросили його грати в НХЛ.

Корею на турнірі в Києві перемогла лише Австрія, та ще й з рахунком 5:0. Як вам це вдалося?
Ігри проти команд Казахстану та України важко нам далися. Тому ми були максимально мотивовані у грі з корейцями. Ми швидко закинули шайбу, але тримали у голові думку про те, що Корея може відігратись. Йшли в атаку і продовжували забивати. Нам вдалося зупинити Корею, яка стала головним сюрпризом турніру.

Хокей змінюється. Вважаю, цього року у дивізіоні 1А взагалі не було аутсайдерів.

Ти пропустив гру Австрії проти України через травму. Що скажеш про нашу збірну?
Збірна України намагалася показати свою найкращу гру. Гравці були дуже цілеспрямованими. В жодному матчі України не було розгрому, всі результати були дуже щільними.

Проте швидкості в Українській хокейній лізі зараз нижчі, ніж у провідних чемпіонатах. За короткий час гравцям необхідно було призвичаїтись до високого темпу та активності, яку диктували суперники. Це нелегко.

Які твої загальні враження від турніру в Києві?
Ми знаємо про війну на сході вашої країни, проте в Києві все було організовано на високому рівні. Ми зустріли багато привітних людей, атмосфера на матчах була дивовижною. Готель, де розташовувались збірні, знаходився поряд з льодовою ареною.

Звичайно, щось могло би бути краще. Але це можна сказати про будь-який турнір, в якій країні він би не проходив.

redbull.com

Спонсоры и партнеры УХЛ

Информационные партнеры УХЛ